view counter
view counter
view counter
Medaus namai
view counter
Miesto foto studija
view counter

Bendravimo energijos ir psichoenergetiniai vampyrai (I dalis)

Andrius Kaluginas / manopsichologas.lt
manoego.lt Psichoenergetiniai vampyrai ir bendravimo energijos

„Prieš keletą metų teko turėti darbo reikalų su vienu vyru. Susitikome per pietus kavinėje. Sėdime, geriame arbatą, kalbamės. Maždaug po penkiolikos minučių aš pradedu jausti, kad traukia prie miego. Galvoju: „Keista, juk labai svarbus ir turiningas pokalbis ir aš lyg esu gerai išsimiegojęs.“ Užsisakiau kavos. Vis tiek traukia prie miego, nors tu ką. Dar po kokio pusvalandžio pradėjau jausti stiprų nuovargį. Paprašiau dar kavos. Tuo metu mano pašnekovas lyg niekur nieko energingai pasakoja apie darbą. Po valandos jaučiuosi visai išsekęs, o jo kalba tampa dar energingesnė ir jis pats budresnis. Išėjęs jaučiuosi tarsi rūke. Pagalvoju: „Kažkokia nesąmonė.“ Po kelių savaičių vėl teko susitikti su tuo vyriškiu. Kai užėjau į kavinę, jis aktyviai bendravo su man nepažįstama moterimi, kuri gėrė trečią puodelį kavos ir... atrodė visai beužminganti, o tas vyras, tarsi nieko nepastebėdamas, garsiai ir aktyviai kalbėjo mosuodamas rankomis. Prisėdau prie jų staliuko, bet vyriškis netikėtai pasakė, kad turi reikalų, paskubomis atsisveikino ir išėjo (nors tarėmės, kad susitikę aptarsime reikalus). Jis atrodė žvalus ir patenkintas, o moteris atrodė visiškai išsekusi.“    

Turbūt daugeliui yra tekę girdėti apie vadinamuosius vampyrus, o kai kuriems net savo kailiu teko patirti jų galią. Kodėl vieni žmonės siurbia energiją, o kiti ją atiduoda? Kaip vyksta šis procesas? Kokie būna vampyrai? Kuo skiriasi energetinis vampyras nuo psichologinio, o pastarasis nuo manipuliatoriaus? Bandysime atsakyti į šiuos klausimus.
Iš kur atsiranda vampyrai, jais tampama ar gimstama, tai yra liga ar savybė – šių svarbių klausimų šį kartą mes nenagrinėsime.
Daugelis mūsų pripažins, kad kartais bendraudami su aplinkiniais mes pajuntame silpnumą ir mieguistumą, staiga pasikeičia nuotaika, netikėtai atsiranda nuovargis, padidėja jautrumas, kartais paūmėja įsisenėjusios ligos, netikėtai patiriame traumų ir, apskritai, nežinia iš kur atsiranda daugybė problemų.
Priklausomai nuo to, ar jūs pripažįstate bioenergetinio lauko buvimą ir reikšmę, ar esate linkę aiškinti bendravimą su kitais žmonėmis racionaliomis, psichologinėmis sąvokomis, galima spręsti, kokia sąvoka jums bus priimtinesnė: energetinis ar psichologinis vampyrizmas. Galima tikėti arba netikėti vampyrų egzistavimu, bet neigti akivaizdžius reiškinius, apie kuriuos kalbėsime toliau, tiesiog neįmanoma. 
Kalbant apie vampyrizmą reikėtų išskirti šio reiškinio dalyvius.
Vampyras – vienas iš bendravimo partnerių, kuris imasi veiksmų, siekdamas pasisemti energijos. Tai žmogus, kuris naudojasi kito žmogaus / žmonių resursais tam, kad pagerintų savo būseną, papildytų savo energijos, nuotaikos, emocijų išteklius kitų žmonių sąskaita. Vampyrai visada patys ieško kontaktų, kad gautų, pasisemtų jėgų, energijos, kurios jie nesugeba gauti patys ir nesukaupia.
Donoras – žmogus, kuris pats siekia atiduoti energijos, jausmų, nuotaikų, išgyvenimų perteklių: pasidalyti su kitais gera nuotaika, džiaugsmu, žvalumu, talentu ir panašiai (donorais dažnai būna geri teatro aktoriai, kurie scenoje sąmoningai atiduoda žiūrovams dalį savo kūrybinės energijos, todėl spektaklis palieka gilų įspūdį arba jo nepalieka, jei artistas tik techniškai atlieka vaidmenį).    
Auka – tas, į kurį nukreipti vampyro veiksmai, kuris jaučia vampyro poveikį. Potencialios aukos – didžioji dauguma žmonių.
Pagrindiniai šio straipsnio veikėjai bus vampyras ir jo auka.

Energetinis vampyrizmas

Bioenergetikai vampyrizmą linkę vadinti „apiplėšimu be fizinio kontakto“. Vampyras blogai jaučiasi, kada kitiems gera. Patekę į jų įtaką, mes imame sirgti, o jie sveiksta. Vampyro išsekintas žmogus tampa apatiškas, dirglus, nenori valgyti, skundžiasi nuovargiu, energijos stoka ir galvos skausmais. Vampyras neatsiejamas nuo bendravimo su aplinkiniais. Kiti žmonės jam yra „kuro“ rezervuarai. Jeigu vampyras izoliuotas nuo žmonių, jis, neturėdamas galimybės gauti energijos, skausmingai merdi.
Vampyrai savo tikslą gali pasiekti dviem būdais: arba įsiskverbia į aukos energetinį lauką (energetinė ataka), arba siurbia jos energiją (energetinis „išpumpavimas“). Abu būdai baigiasi vienodai – vampyras papildo save nauja energija, o auka, praradusi didelį energijos kiekį, pajunta nuovargį, liūdesį, beviltiškumą ir nesuprantamą tuštumą. Po kurio laiko auka gali net fiziškai susirgti.

Energetiniai vampyrai skirstomi į Saulės ir Mėnulio tipus.

Saulės vampyrai (agresyvūs, aktyvūs). Jų poveikio būdas – energetinė ataka. Pasikrauti jiems reikalingi: mūsų pyktis, ašaros, nepasitenkinimas, įsižeidimas, agresija. Šie vampyrai provokuoja auką skandalui, sukeldami dvasinį ar fizinį skausmą. Vampyras visada turi ką nors užkabinėti, įžeidinėti ir skaudinti. Tai pasireiškia pakeltu tonu, noru prie ko nors prikibti be jokių akivaizdžių priežasčių. Toks žmogus agresyviai reaguoja į nuomonę, su kuria jis nesutinka, būna nepakantus ir kategoriškas ginčų metu.
Dažniausia veikia akiplėšiškai, sukeldamas mūsų pasipiktinimo audrą, atvirai įžeidinėja ir žemina. Jie mėgsta bartis, triukšmauti, šaipytis. Ypač būdingas tokių vampyrų bruožas yra patyčios ir aršumas. Juos išprovokuoja vidinis pavydas, pyktis ir neapykanta. Tai jų energetinis pasaulis, kitokio jie nežino.
Jei mes nepasiduodame Saulės vampyrams, tai jie gali mums smogti, kad tik gautų blogos energijos dozę. Jie gali žaibiškai išsiurbti aukos energiją ir visiškai ją išsekinti. Pabendravus su tokiais vampyrais staiga pasikeičia kraujospūdis, prasideda arba paūmėja širdies ir kraujagyslių ligos. Šie vampyrai vadinami energetiniais banditais.
Išoriškai Saulės vampyrus galima atpažinti iš delnų linijų. Jos tamsiai raudonos arba violetinės, o ne tolygios, rausvos spalvos.

Mėnulio vampyrai (pasyvūs, ramus). Jų poveikio būdas – energetinis „išpumpavimas“. Pasikrauti jiems reikalingas mūsų dėmesys, rūpestis, užuojauta, paguoda, simpatijos, gailestis. Jie mėgsta nuolatos skųstis aplinkinių egoizmu, tingumu, nepadorumu, nors patys įpratę galvoti vien apie save.
Bendraudami su kitais žmonėmis jie dažnai tampa dirbtinai lipšnūs ar negailestingi savo trūkumų kritikams. Taip jie stengiasi prikaustyti prie savęs aukos dėmesį, bendrauti su ja, kol pasisems jėgų.
Kitaip nei Saulės, Mėnulio vampyras siurbia kitų energiją nepastebimai, ramiai ir tykiai, įsiskverbdamas į mūsų širdį, protą, sielą. Jo magnetinė esybė vogčiomis „perpumpuoja“ jūsų energiją sau. Tai – energetinis vagis, tylus ir pasalūniškas. Pastarasis nesibara, nekonfliktuoja, nesityčioja, nieko neįrodinėja ir netriukšmauja. Jis nuolat dejuoja ir verkšlena dėl tų pačių, amžinų savo bėdų ir problemų, dedasi nieko nesuprantantis ir tokiu būdu lengvai gali kitus išvesti iš dvasinės pusiausvyros ir kantrybės. Tokius žmones kartais vadina nuobodžiais ar bambekliais.
Toks vampyras dažnai imituoja blogą klausą, todėl jūs turite visą laiką šaukti, o tai erzina, nes ilgainiui pastebite, kad jis girdi ir tyliai ištartą žodį. Paprasčiausius dalykus jiems reikia aiškinti tol, kol mes pratrūkstame. O jie tuo metu gauna savąją energijos porciją.
Žmogus taip sutvertas, kad jei jo atvirai nepuola, neplėšia ir nežudo, tai lyg ir nėra pagrindo atstumti: gal kitas tik trokšta patarimo, ieško pagalbos. Tuo virtuoziškai naudojasi Mėnulio vampyrai. Dažnai bendraujant su tokiu žmogumi dingsta jėgos, sumažėja gyvybinis tonusas, ima žiovulys, kažkas tarsi spaudžia gerklę, lyg ją peršėtų.
Mėnulio vampyrai kaip pilkos pelės – tylūs bei nerangūs, neįžeidūs. Jie brangina draugystę su jumis, nes parinko jums raktelį ir išmoko švelniai atidaryti jūsų energetinius kanalus.
Patarlė „Tyli kiaulė gilią šaknį knisa“ – apie Mėnulio prigimties vampyrus. Dažniausiai agresyvūs jie būna namuose su namiškiais ar artimaisiais. Ne namuose jie tylūs, ramūs, meilinasi, padlaižiauja. Apskritai, visiems vampyrams būdingas piktybinis veidmainiškumas.
Mėnulio vampyrus išduoda gelsvos, rusvos arba tamsiai rudos spalvos delnų linijos.

Modernus energetinis vampyrizmas

Techninė pažanga sukūrė rafinuotą vampyrizmo rūšį – telefoninį vampyrizmą. Paskambinęs vampyras dalijasi su jumis ne džiaugsmu, o pasakoja apie naujas arba vis tas pačias savo problemas ir bėdas. Tai gali būti pažįstamas, bendradarbis. Jie skambina beveik kasdien ir visada ne laiku, atimdami daugybę laiko, atitraukdami nuo darbų. Tokio vampyro tikslas – ne nuoširdžiai pasidalyti rūpesčiais, aptarti reikalus ar pasitarti, o mus suerzinti. Jei nenutraukiame pokalbio, o klausomės susierzinę, tai neregimu upeliu mūsų energija nuteka vampyrui. Geografinis nuotolis šiuo atveju neturi reikšmes.
Energetiniai vampyrai dažniausiai būna egocentrikai. Tokie žmones išsekina ir susilpnina savo auką. Jie negali ir nenori imti energijos iš aplinkos (gamtos) ar ieškoti resursų savyje – aktyvizuoti savo potencialą, todėl semiasi jos iš kitų žmonių. Jie jaučia poreikį bendrauti su žvaliais, energingais, sveikata trykštančiais žmonėmis. Ypač pavojingas vampyro poveikis organizmui šaltuoju metų laiku, kai trūksta saulės energijos, gryno oro ir vitaminų.
Vieni žmonės turi daug gyvybinės energijos, o kiti – mažai. Tie, kuriems trūksta energijos, jaučia poreikį bendrauti su tais, kurių energija liejasi per kraštus – donorais. Toks bendravimas malonus ir vieniems, ir kitiems. Todėl šių žmonių negalima vadinti vampyrais ir aukomis. Paprasčiausiai silpnieji pasisemia energijos iš stipriųjų, šiems padėdami atsikratyti energijos pertekliaus, kuris, kaip ir jos trūkumas, gali pakenkti sveikatai.

Apsauga nuo vampyrų

Manoma, kad efektyvus būdas yra vadinamoji nejudanti plėvelė. Reikia atsisėsti, rankas padėti ant kelių, o kojas stipriai priglausti vieną prie kitos ir įsivaizduoti, kad energija kaupiasi saulės rezginyje, o paskui jos perteklius sklinda į aplinką, suformuodamas aplink kūną tvirtą apvalkalą. Visas mintis reikia sutelkti būtent į tą apvalkalą, kad vampyrui nepavyktų pro jį prasiskverbti.
Reikia turėti omenyje, kad energinis (psichinis) puolimas rodo puolančiojo silpnumą: fizinį, dvasinį ir protinį. Tai suprasdami mes kitaip žiūrėsime į agresorių, o jo ataka sukels šypseną ar net juoką. Neutralizuoti vampyrus gali tik kantrybė, tylėjimas ir šypsena. Šiuo atveju tylėjimas – tai ne tik nekalbėjimas žodžiais. Neturi būti vidinio dialogo – priekaištų, nuoskriaudų.
Kol esame ramūs ir budrūs, vampyrai negali mums „įkasti“. Bet kai tik pradedame nervintis, neigiamos energijos mus žeidžia. Visai kas kita, kai dirgikliai mums kelia šypseną. Vampyras į jus nukreipia neigiamos energijos srautą ir savo šiurkštumą, o jūs, užuot pykę, šypsotės. Tada ši neigiama vampyro energija sutraukia iš jūsų biolauko panašias energijas ir grįžta pas jį dvigubai sustiprėjusi, bumerangu smogia jam dvigubai stipriau. Kaip tik šiuo momentu Mėnulio vampyras gali pargriūti, susmukti, o Saulės vampyras pratrūksta pykčiu, parausta, šaukia, piktinasi, dreba. Būkite atsargūs – jis gali jums smogti, nes skausmingai atsijungia nuo tikrovės: prasideda įsiūčio priepuolis, traukuliai, konvulsijos. Tik rami, džiaugsmo kupina žmogaus siela gali atremti vampyrų atakas.
Susigrąžinti jėgas po vampyro „antpuolio“ padeda kontrastinis dušas (jis visada baigiamas šalta vandens srove) ar energingas, greitas šokis.
Jei bendraujant ar po bendravimo su žmogumi jums pradeda skaudėti galvą, paprasčiausias ir efektyviausias būdas yra po truputį išgerti stiklinę labai karšto vandens ant tuščio skrandžio.  
Taip pat po bendravimo su energetiniu vampyru gali padėti liaudies medicinoje rekomenduojamos arbatos.
Neutralizuojant Saulės vampyro poveikį tiks arbata, kurios sudėtyje bus bergenijų, gudobelių, bijūnų, rudmenių, muskatų, kulkšnių, bruknių, pakalnučių, eukaliptų. 
Neutralizuojant Mėnulio vampyro poveikį tiks arbata, kurios sudėtyje bus debesylų, čiobrelių, bitkrėslių, kiečių, ugniažolių, meškauogių, žemuogių, amalų, mėtų, pelkinių gailių.
Nuo abiejų vampyrizmo tipų tinka arbata, kurios sudėtyje bus kraujažolių, rabarbarų, ajerų, gysločių, asiūklių, varnalėšų, medetkų, mėlynių.

Psichologinis vampyrizmas

Greta energetinio vampyrizmo egzistuoja vadinamasis psichologinis vampyrizmas. Nuo energetinio jis skiriasi tuo, kad pagrindinis tokio vampyro „maitinimosi šaltinis“ yra ne energija, o kito žmogaus psichologinė būsena – emocija, emocinės reakcijos.